لطفا قبل از ايجاد تاپيک در سایت قمی ها ، با استفاده از کادر رو به رو جست و جو نماييد
مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی آموزش زبان
کليک کنيد کليک کنيد
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: کشتی حضرت نوح(ع) پیدا شد...ببینید

 1. Top | #1
  بصیری آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  همکار بازنشسته
  تاریخ عضویت
  June 2011
  شماره عضویت
  2539
  نوشته ها
  1,217
  میانگین پست در روز
  0.59
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 43 بار در 37 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض کشتی حضرت نوح(ع) پیدا شد...ببینید

  "و ما آن کشتی را محفوظ داشتیم تا آیت عبرت شود، پس کیست که پند گیرد؟" ...

  و لقد ترکناها آیة فهل من مدّکر(سوره قمر، آیه 15)
  "و ما آن کشتی را محفوظ داشتیم تا آیت عبرت شود، پس کیست که پند گیرد؟"
  در سال ۱۹۵۹، یک خلبان ترک، براساس مأموریت محول شده، چندین عکس هوایی برای مؤسسه ژئودتیک ترکیه برداشت. هنگامی که مأموریت به پایان رسید، در میان عکس های او تصویری جلب نظر می کرد که بیشتر شبیه یک قایق بود تا چیزی دیگر، قایقی بزرگ که بر **** تپه ای، در فاصله بیست کیلومتری کوههای آرارات آرمیده بود.

  تصویر هوایی از فسیل کشتی که محل آسیب دیدگی ناشی از برخورد به یک صخره در آن مشخص است. بلافاصله پس از مشاهده این تصویر، تعدادی از متخصصان، علاقه مند به پیگیری شدند. دکتر براندنبرگ از دانشگاه ایالتی اوهایو یکی از این علاقه مندان بود. او کسی بود که قبلاً در زمینه کشف تأسیسات روی زمین از طریق هوا، مطالعات دانشگاهی داشت و پایگاههای موشکی کوبا را در دوران کندی کشف کرده بود.

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  تصویر ماهواره ای

  [IMG]http://www.seemorgh.com/images/iContent/1388-3/ronark.jpg[/IMG]
  تصویر ران ویت در پارك ملی كشتی نوح


  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  نوارهای مشخص شده خطوط آهنی با آرایش منظم اسكلت كشتی می باشد..

  تصویر برداری های راداری نشان داده که در محل تصادم کشتی با صخره به هنگام فرود آمدن یا به عبارت دیگر به گل نشستن، نوارهای آهنی یا تیرهای فلزی کج شده اند. آنها می گویند که استفاده وسیع و همه جانبه از فلزات در ساخت کشتی خارج از حد تصور ماست. و اصنع الفلک باعیننا و وحینا (سوره هود، آیه۳۷)


  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  قطعات كاملاً سنگی شده از قسمتهای چوبی كشتی كه آثار حجاری و برش خوردگی دارند.


  در سال ۱۹۹۱، یک عدد میخ پرچ فسیل شده با حضور ۲۶ نفر محقق در بقایای کشتی کشف شد. تجزیه و تحلیل ترکیبات این میخ وجود آلیاژهای آلومینیوم، تیتانیوم و برخی از دیگر فلزات را تأیید کرد.

  این در حالی است که گمان می رفت در زمان حضرت نوح، آهن و آلومینیوم هنوز به مرحله کشف و استخراج نرسیده باشد. آیا ما نیازمند بازنگری در تاریخ استفاده و استخراج بشر از فلزات هستیم؟


  لنگرهای کشتی هم کشف شد!

  بر بلندیهای تپه های اطراف محل کشتی، باستان شناسان چند جسم بزرگ حجیم سنگی یافتند که در بالای هر کدام سوراخی بزرگ تعبیه شده بود. این اجسام مثلثی شکل سنگی و نیمه صیقلی، شبیه به لنگرهای کشتی های باستانی بودند که «دراگ» نامیده می شدند. اینها در واقع ابزاری بودند که به علت وزن زیاد به جای وزنه یا لنگر به هنگام پهلو گرفتن کشتی به آب پرتاب می شدند. چگونه و با چه نیرویی؟ دقیقاً نمی دانیم ولی حدس هایی در این زمینه وجود دارد.

  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  ران ویت و همكارانش در كنار سنگ لنگر یافت شده.

  کشف شش وزنه یا لنگر کشتی، هر یک مجهز به سوراخی در بالای آن، حدس باستان شناسان را به یقین تبدیل کرد. این وزنه ها در فواصل متفاوت، ظاهراً به هنگام پهلو گرفتن کشتی به آب پرتاب شده بودند.

  اندازه کشتی نوح در کتاب مقدس ۳۰۰ ذراع یاد شده است.. واحد ذراع در مصر قدیم در زمان حضرت موسی(ع) برابر با ۵۲.۷ سانتی متر بوده است. با محاسبه این رقم، عدد ۱۵۸.۴۶ متر بدست می آید.

  طول کشتی مورد کاوش توسط دو تیم مختلف در دو زمان اندازه گیری شد. رقم بدست آمده دقیقاً ۱۵۸.۴۶ متر را نشان می داد. این محاسبات، محققان را در ادامه کاوشها مصمم تر کرد…


  کتیبه ای که ادعای دانشمندان را اثبات کرد

  روایت است که حضرت نوح(ع) قبل از به زمین نشستن کشتی و فروکش کردن آب، پرنده ای را که باید مانند کبوتر یا کلاغ بوده باشد به بیرون فرستاد تا مطمئن شود خشکی نزدیک است یا نه. بار اول پرنده با خستگی به کشتی بازگشت و این بدان معنی بود که خشکی در آن نزدیکیها وجود ندارد. بار دوم پرنده به کشتی باز نگشت و این آزمایش نشان داد که عمل لنگر انداختن نزدیک است. [در کتاب مقدس که گویا این روایت از آن نقل شده، آمده است حضرت نوح(ع) ابتدا یک کلاغ را می فرستد که از فرستادن کلاغ نتیجه ای نمی گیرد و بعد از آن کبوتری را می فرستد- انصاف]

  درست در دو کیلومتری شرق محلی که کشتی هم اکنون قرار دارد، دهکده ای وجود دارد که «کارگاکونماز» نامیده شده است. نام این دهکده ترکی را چنین ترجمه کرده اند: «آن کلاغ نه توقف می کند نه باز می گردد.» [چارلز برلیتز در کتاب "کشتی گمشده نوح" (ترجمه احمد اسلاملو) نام این محل را "جایی که کلاغ نمی نشیند" ترجمه کرده است- انصاف]

  محل کنونی کشتی در دل کوههای آرارات از گذشته های دور، به منطقه هشت معروف شده و دره پایین منطقه، محله هشت نام گرفته است. چرا؟ [در کتاب "کشتی گمشده نوح" آمده نام این منطقه به «تمانین» (Temanin) معروف است که به معنی «هشت» است. شیخ صدوق در کتاب عیون الاخبار از امام رضا(ع) نقل کرده است که "نوح در همان محلی که کشتی به زمین نشست قریه ای بنا کرد و نام آن را قریه «ثمانین» (هشتاد) گذاشت." همانطور که می بینیم بین کلمات «ثمانین» (هشتاد) و «تمانین» (هشت) از نظر شکل و معنی شباهت زیادی وجود دارد- انصاف]

  در نزدیکی محل فرود کشتی در بالای تپه، لوحه ای کشف شد که ادعاهای باستان شناسان را به طرز زیبایی اثبات کرد. کتیبه ای که حداقل ۴۰۰۰ سال قدمت دارد. بر روی این تابلوی سنگ آهکی، در سمت چپ، تصویر رشته کوههایی دیده می شود که در کنار یک تپه و سپس یک کوه آتشفشان قرار دارد. در سمت راست، یک تصویر قایقی شکل با هشت نفر انسان کنده کاری شده است… در بالای سنگ کتیبه، دو پرنده در حال پروازند. کشف این کتیبه همگان را به شگفتی واداشت. [کتاب مقدس، سرنشینان کشتی نوح را هشت نفر ذکر کرده است. در روایات شیعه نیز تعداد هشت نفر و هشتاد نفر، هر دو نقل شده است- انصاف] در واقعیت موجود، کوه آرارات در سمت چپ، تپه ای در کنار آن و قله یک کوه آتشفشان در کنار تپه وجود دارد.


  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  کتیبه یافت شده منتسب به حضرت نوح (ع)

  پیامبر اسلام فرمود: « هنگامی که خداوند اراده کرد قوم حضرت نوح را هلاک کند، به نوح فرمان داد کشتی بزرگی بسازد. جبرئیل نیز با میخ‌هایی برای ساختن کشتی فرود آمد. در میان انبوه میخ‌ها پنج میخ ویژه بود که درخشش خاصی داشت و بر روی هر یک نام یکی از پنج نور مقدس محمد، علی، فاطمه، حسن و حسین نقش بسته بود.

  حضرت نوح هر کدام را بر می داشت، میخ همچون ستاره‌ای در تاریکی شب می درخشید. هنگامی که میخ پنجم را برداشت، پس از درخششی، اشکی از آن جاری شد.
  نوح از جبرئیل پرسید: « این میخ و اشک چیست؟»
  جبرئیل در پاسخ گفت: « این میخ حسین بن علی است.»
  حضرت نوح نیز هر یک را در یک طرف از کشتی کوبید.

  پیامبر فرمود: « در آیه « و حملنا علی ذات الواح و دسر » منظور از « الواح » چوب‌های کشتی و منظور از « دسر » ما هستیم. اگر ما نبودیم کشتی حرکت نمی کرد.»
  منابع:
  بحار الانوار، ج ۲۶، ص ۳۲۲، حدیث ۱۴- امان الاخطار، ص ۱۰۷ و ۱۰۸


  گزارش‌ باستان‌شناسی‌ شوروی‌ دربارة‌ کشتی‌ نوح

  بر اثر این‌ اکتشاف‌، ادارة‌ کلّ باستان‌ شناسی‌ شوروی‌ برای‌ تحقیق‌ از چگونگی‌ این‌ لوح‌ و خواندن‌ آن‌، هیئتی‌ مرکّب‌ از هفت‌ نفر از مهمترین‌ باستان‌ شناسان‌ و اساتید خط‌ شناس‌ و زبان‌ دان‌ روسی‌ و چینی‌ را مأمور تحقیق‌ و بررسی‌ نموده‌ که‌ نام‌ آنها بدین‌ گونه‌ است‌:

  ۱ ـ پرفسور سولی‌ نوف‌، استاد زبان‌های‌ قدیمی‌ و باستانی‌ در دانشکدة‌ مسکو.

  ۲ ـ ایفاهان‌ خینو، دانشمند و استاد زبان‌شناس‌ در دانشکدة‌ لولوهان‌ چین‌.

  ۳ ـ میشانن‌ لوفارنک‌، مدیر کلّ آثار باستانی‌ شوروی‌.

  ۴ ـ تانمول‌ گورف‌، استاد لغات‌ در دانشکده‌ کیفزو.

  ۵ ـ پرفسور دی‌ راکن‌ استاد باستان‌ شناس‌ در آکادمی‌ علوم‌ لنین‌.

  ۶ ـ ایم‌ احمد کولا، مدیر تحقیقات‌ و اکتشافات‌ عمومی‌ شوروی‌.

  ۷ ـ میچر کولتوف‌، رئیس‌ دانشکدة‌ استالین‌.


  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  این‌ هیئت‌ پس‌ از ۸ ماه‌ تحقیق‌ و مطالعه‌ و مقایسة‌ حروف‌ آن‌ با نمونه‌ سائر خطوط‌ و کلمات‌ قدیم‌ متّفقاً گزارش‌ زیر را در اختیار باستان‌ شناسی‌ شوروی‌ گذاشت‌:

  ۱ ـ این‌ لوح‌ مخطوط‌ چوبی‌ از جنس‌ همان‌ پاره‌ تخته‌های‌ مربوط‌ به‌ کاوش‌های‌ قبلی‌، و کُلاًّ متعلّق‌ به‌ کشتی‌ نوح‌ بوده‌ است‌؛ منتهی‌ لوح‌ مزبور مثل‌ سائر تخته‌ها آنقدرها پوسیده‌ نشده‌، و طوری‌ سالم‌ مانده‌ که‌ خواندن‌ خطهای‌ آن‌ به‌ آسانی‌ امکان‌ پذیر می‌باشد.

  ۲ ـ حروف‌ و کلمات‌ این‌ عبارات‌ به‌ لغت‌ سامانی‌ یا سامی‌ است‌ که‌ در حقیقت‌ اُمّ اللغات‌ (ریشة‌ لغات‌) و به‌ سام‌ بن‌ نوح‌ منسوب‌ می‌باشد.

  ۳ ـ معنای‌ این‌ حروف‌ و کلمات‌ بدین‌ شرح‌ است‌:
  توسّل‌ حضرت‌ نوح‌ به‌ پنج‌ تن‌ علیهم‌ السّلام‌ و أسامی‌ آنها بر کشتی‌ «ای‌ خدای‌ من‌! و ای‌ یاور من‌! به‌ رحمت‌ و کرمت‌ مرا یاری‌ نما! و به‌ پاس‌ خاطر این‌ نفوس‌ مقدّسه‌:

  مُحمّد

  إیلیا (علیّ)

  شَبَر (حَسَن‌)

  شُبَیْر (حُسَین‌)

  فاطِمَه‌

  آنان‌ که‌ همه‌ بزرگان‌ و گرامی‌اند

  جهان‌ به‌ برکت‌ آنها برپاست‌.

  به‌ احترام‌ نام‌ آنها مرا یاری‌ کن‌!

  تنها توئی‌ که‌ میتوانی‌ مرا به‌ راه‌ راست‌ هدایت‌ کنی‌!»


  بعداً دانشمند انگلیسی‌: این‌ ایف‌ ماکس‌، استاد زبان‌های‌ باستانی‌ در دانشگاه‌ منچستر، ترجمة‌ روسی‌ این‌ کلمات‌ را به‌ زبان‌ انگلیسی‌ برگردانید، و عیناً در این‌ مجلّه‌ها و روزنامه‌ها نقل‌ و منتشر گردیده‌ است‌:

  ۱ ـ مجلّة‌ هفتگی‌ «ویکلی‌ میرر» لندن‌، شمارة‌ مربوط‌ به‌ ۲۸ دسامبر ۱۹۵۳ م‌.

  ۲ ـ مجلّة‌ «استار انگلیسی‌» لندن‌، مربوط‌ به‌ کانون‌ دوّم‌ ۱۹۵۴ م‌.

  ۳ ـ روزنامة‌ «سن‌ لایت‌» منتشره‌ از منچستر، شمارة‌ مربوط‌ به‌ کانون‌ دوّم‌ ۱۹۵۴ م‌.

  ۴ ـ روزنامة‌ «ویکلی‌ میرر» تاریخ‌ یکم‌ شباط‌ ۱۹۵۴ م‌.

  ۵ ـ روزنامة‌ «الهدی‌» قاهره‌ مصر، تاریخ‌ ۳۰ مارس‌ ۱۹۵۳ م‌.

  سپس‌ دانشمند و محدّث‌ عالیمقام‌ پاکستانی‌ حکیم‌ سیّد محمود گیلانی‌ که‌ یک‌ موقع‌ مدیر روزنامة‌ «أهل‌ الحَدیث‌» پاکستان‌ (و نخست‌ از اهل‌ تسنّن‌ بوده‌ و بعداً از روی‌ تحقیق‌ به‌ آئین‌ تشیّع‌ گرائیده‌) آن‌ گزارش‌ را به‌ زبان‌ اُرْدو در کتابی‌ به‌ نام‌ «إیلیا مرکز نجات‌ ادیان‌ العالم‌» ترجمه‌ و نقل‌ کرده‌ است‌.

  آنگاه‌ مجلّه‌ «بذره‌» نجف‌ در شماره‌های‌ شوّال‌ و ذوالقعدة‌ ۱۳۸۵، سال‌ اوّل‌، صفحه‌ ۷۸ إلی‌ ۸۱ زیر عنوان‌: نامهای‌ مبارکی‌ که‌ حضرت‌ نوح‌ بدان‌ توسّل‌ جست‌، از اردو به‌ عربی‌ ترجمه‌ و نقل‌ کرده‌ است‌.  لازم به تذکر است که لوح بدست آمده هم اکنون در موزه واتیکان در “رم” قرار دارد.
  عمر آن بود که در صحبت دلدار گذشت...........حیف و صد حیف که آن دولت بیدار گذشت
  آفتابی زدو ویرانه دل روشن کرد...........لیک افسوس که زود از سر دیوار گذشت
  خیره شد چشم دل از جلوه ی مستانه ی او............تا زدم چشم به هم، مهلت دیدار گذشت...

 2. # ADS
  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید
  http://www.forum.qomiha.com/thread785.html
   

 3. Top | #2
  devine آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  کاربر ویژه
  تاریخ عضویت
  February 2012
  شماره عضویت
  5653
  نوشته ها
  156
  میانگین پست در روز
  0.09
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 4 بار در 2 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض

  الله اکبر
  خیلی عالی بوووووود واقعا نمیتونستم تصور کنم

 4. Top | #3
  Taksalar آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  مدیر انجمن گرافیک و طراحی
  تاریخ عضویت
  August 2011
  شماره عضویت
  3684
  نوشته ها
  764
  میانگین پست در روز
  0.38
  پسندیده
  63
  مورد پسند : 67 بار در 38 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض

  ممنون ، با اینکه طولانی بود ولی خوندم. خیلی جالبه ولی آخر نفهمیدیم ایرانی ها این وسط چه نقشی داشتند؟
  به سلامتی ملخ...!!!
  .
  .
  .
  چیه؟ مگه مشکلی هست؟ همین جوری به سلامتیش. بیچاره تنها افتاده...!!!X81

 5. Top | #4
  بصیری آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  همکار بازنشسته
  تاریخ عضویت
  June 2011
  شماره عضویت
  2539
  نوشته ها
  1,217
  میانگین پست در روز
  0.59
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 43 بار در 37 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط Taksalar نمایش پست ها
  ممنون ، با اینکه طولانی بود ولی خوندم. خیلی جالبه ولی آخر نفهمیدیم ایرانی ها این وسط چه نقشی داشتند؟
  [SIZE="3"]
  سپس‌ دانشمند و محدّث‌ عالیمقام‌ پاکستانی‌ حکیم‌ سیّد محمود گیلانی‌ که‌ یک‌ موقع‌ مدیر روزنامة‌ «أهل‌ الحَدیث‌» پاکستان‌ (و نخست‌ از اهل‌ تسنّن‌ بوده‌ و بعداً از روی‌ تحقیق‌ به‌ آئین‌ تشیّع‌ گرائیده‌) آن‌ گزارش‌ را به‌ زبان‌ اُرْدو در کتابی‌ به‌ نام‌ «إیلیا مرکز نجات‌ ادیان‌ العالم‌» ترجمه‌ و نقل‌ کرده‌ است‌.

  همین کافیه بگیم ایران هم نقش داشتهمرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  عمر آن بود که در صحبت دلدار گذشت...........حیف و صد حیف که آن دولت بیدار گذشت
  آفتابی زدو ویرانه دل روشن کرد...........لیک افسوس که زود از سر دیوار گذشت
  خیره شد چشم دل از جلوه ی مستانه ی او............تا زدم چشم به هم، مهلت دیدار گذشت...

 6. Top | #5
  Tanha آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  کاربر وِیژه
  تاریخ عضویت
  February 2012
  شماره عضویت
  5573
  نوشته ها
  1,614
  میانگین پست در روز
  0.87
  پسندیده
  3,511
  مورد پسند : 3,081 بار در 1,630 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض

  نقشش خیلی موثر بوده ایران باید درک کنی...
  ممنون جالب بود..
  همیشه دعا کنید:
  چشمانی داشته باشید که بهترین ها را در آدم ها ببیند
  قلبی که خطاکارترین ها را ببخشد
  ذهنی که بد یها را فراموش کند
  و روحی که هیچ گاه ایمانش به خدا را از دست ندهد

 7. Top | #6
  aref آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  اخراج شده
  تاریخ عضویت
  December 2011
  شماره عضویت
  5421
  سن
  22
  نوشته ها
  573
  میانگین پست در روز
  0.30
  پسندیده
  26
  مورد پسند : 108 بار در 74 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض

  خييلي جالب بود برام

 8. Top | #7
  niksima آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  اگه نباشه جاش خالی می مونه
  تاریخ عضویت
  December 2011
  شماره عضویت
  5441
  نوشته ها
  112
  میانگین پست در روز
  0.06
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 1 بار در 1 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض

  تا عبرتی باشد برای دیگران
  Don’t worry I’ll be thereمرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

 9. Top | #8
  B O Y K A آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  کاربر پیشکسوت
  تاریخ عضویت
  February 2106
  شماره عضویت
  5661
  نوشته ها
  1,450
  میانگین پست در روز
  1450
  پسندیده
  720
  مورد پسند : 2,952 بار در 1,277 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض

  پس چرا بقیه اهل تسنن عبرت نگرفتن از این واقعیت خدا عالمه....!!!مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بیمرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

 10. Top | #9
  kourosh آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  کاربر فعال انجمن
  تاریخ عضویت
  February 2012
  شماره عضویت
  5635
  نوشته ها
  219
  میانگین پست در روز
  0.12
  پسندیده
  136
  مورد پسند : 89 بار در 36 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض

  خدایا عظمتت رو عشقه...!!
  دختر: شنیدم داری ازدواج می کنی .. مبارکه .. خوشحال شدم شنیدم..

  پسر: ممنون...انشالله قسمت شما..

  دختر: می تونم برای آخرین بار یه چیزی ازت بخوام؟؟؟
  ...
  پسر: چی می خوای؟

  دختر: اگه یه روز صاحب یه دختر شدی می شه اسم منو روش بذاری؟

  پسر: چرا؟ می خوای هر موقع که نگاش می کنم ..صداش می کنم درد بکشم؟؟

  دختر: نه.. آخه دخترا عاشق باباهاشون می شن..


  می خوام بفهمی چقدر عاشـــــقت بودم...


 11. Top | #10
  maryam66 آنلاین نیست.
  ورود به پروفایل ایشان

  عنوان کاربر
  اگه نباشه جاش خالی می مونه
  تاریخ عضویت
  February 2012
  شماره عضویت
  5670
  نوشته ها
  190
  میانگین پست در روز
  0.10
  پسندیده
  41
  مورد پسند : 30 بار در 23 پست
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

  موضوع پیش فرض

  خدایاشکرت کاش عبرتی بشه برای ما و آیندگانمرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
  چه داروی تلخی است: وفاداری به خائن، صداقت با دروغگو و مهربانی با سنگدل!!!!!
  مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بیمرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بیمرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

1، 13، 15، 2، 22، 3، 38، 4، 5، 8، 88، ـ، فلزی، فاصله، فرمان، فرود، فرستادن، قله، قوم، قایق، قایقی، قدمت، قدیم، قرار، كنار، كه، لازم، مقدس، ملی، من، من‌، منتشر، مند، منطقه، منظور، مورد، موزه، موسی، موشکی، می کند، میان، میخ، ما، مانند، ماهواره، ماست، مجهز، محل، محله، محلی، محمود، محاسبه، مختلف، مدیر، مرکز، مرا، مرحله، مشاهده، مشخص، مصر، مطمئن، مطالعات، معنی، معروف، نفر، نقل، نقش، نمی، چنین، چندین، چه، نوح، نور، نیمه، نیازمند، چیزی، چگونه، ناشی، نتیجه، نجات‌، ندارد، چرا؟، نرسیده، نزدیک، نشان، نظر، هلاک، همچون، همه، همه‌، همگان، همان، همانطور، هنوز، هنگامی، هوایی، هوا،، های، هایی، هر، هستیم؟، هشت، و، ولی، ویژه، واقع، واقعیت، واحد، وجود، وزن، وزنه، یک، یکی، کلمات، کلاغ، کنونی، کنار، کنده، کندی، کند،، که، که‌، کوبا، کیلومتری، کیست، کاری، کبوتر، کبوتری، کتاب، کج، کدام، کرد، کردن، کرده، کسی، کشف، کشتی، گل، گمشده، گویند، گیرد؟، گذاشت، گذشته، گرفتن، گرفته، گردد، ۱۴، ۲۶، ۲۸، ۳۰۰، پنج، پنجم، پند، پهلو، پیگیری، پیامبر، پیدا، پایین، پایان، پارك، پاسخ، پذیر، پرفسور، پرنده، پرتاب، پس، www، آمدن، آمده، آن، آنها، آیه، آیا، آیة، آیت، آید، آب، آتشفشان، آثار، آرایش، آزمایش، آسیب، امام، امان، انداختن، انسان، انصاف، او، اول، این، این‌، اینها، اکنون، اگر، ابتدا، ابزاری، اثبات، اثر، اجسام، احمد، اختیار، ادامه، ادعای، اراده، اردو، از، است، استفاده، استاد، اشکی، اطراف، بن‌، بنا، به، به‌، بود، بودند، بوده، بیرون، بیست، بیشتر، بالای، باید، بازگشت، باستان، باستانی، باشد، ببینید، بدست، برای، برای‌، برابر، براساس، برخورد، برخی، برداری، برداشت، بزرگ، بزرگی، بسازد، بسته، بشر، بعد، تنها، توقف، توسط، تپه، تأیید، تا، تابلوی، تاریکی، تاریخ، تبدیل، تجزیه، تحلیل، تذکر، ترکیه، ترجمه، تصویری، تصور، تعدادی، جلب، جای، جایی، جبرئیل، جسم، حالی، حجیم، حد، حدیث، حداقل، حدس، حرکت، حسن، حسین، حضور، حضرت، خلبان، خوردگی، خارج، خاطر، خداوند، خستگی، خشکی، خطوط، دل، دوم، دوران، دیگر،، دیده، دکتر، دانشمندان، دانشگاه، دانشگاه‌، دانشگاهی، داده، دارند، دارد، دره، دسامبر، دسر، ذکر، ذات، رفت، روی، روایات، روایت، را، راه‌، راست‌، رشته، رضا، زمینه، زمان، زیاد، زیادی، زیبایی، زیر، سنگی، سوره، سینه، سال، سانتی، ساخت، ساختن، شود،، شیخ، شیعه، شکل، شگفتی، شبیه، شباهت، شد، شدند، شده،، شش، صخره، طرف، طریق، طرز، ع، علاقه، علت، عمل، عکس، عبارت، عبرت، عدد

نمایش برچسب‌ها

مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
استودیوی طراحی تم وبـــ طراحی و اجرای انواع استایل برای سیستم های مدیریت محتوا و انواع قالب های اینترو و استاتیک و ...
تبلیغات متنی جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تعرفه ها کلیک کنید
تبلیغات متنی جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تعرفه ها کلیک کنید
تبلیغات متنی جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تعرفه ها کلیک کنید
قم چت سفارش تبلیغات
مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی
مختصری از ما سایت قمی ها با هدف ایجاد جوی صمیمی و سالم در محیط مجازی اینترنت تاسیس شده است. این سایت که بزرگترین سایت شهر مقدس قم است توانسته است در مدت کوتاهی محبوبیت چشم گیری به دست آورد و بتواند بیش از چهار هزار همشهری عزیز را در قالب یک تشکل غیر دولتی گرد هم بیاورد تا بتوانیم علاوه بر پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان قمی به بهترین وجه، یافتن دوستان سالم،مومن و متدین و همشهریان فرهیخته و مطلع، گامی را در جهت اطلاع رسانی و تولید علم و جنبش نرم افزاری به فرموده مقام معظم رهبری به پیش برده باشیم